​ABD Kaliforniya eyalet Senatosu, Ermeni Soykırımı eğitim programına finansman sağladı - Gündem
23 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

23 Mayıs 2017  

​ABD Kaliforniya eyalet Senatosu, Ermeni Soykırımı eğitim programına finansman sağladı

​ABD Kaliforniya eyalet Senatosu, Ermeni Soykırımı eğitim programına finansman sağladı ​ABD Kaliforniya eyalet Senatosu, Ermeni Soykırımı eğitim programına finansman sağladı
ABD Kaliforniya eyaleti Senatörü Anthony Portantino, eyalet senatosu eğitim bütçe alt komisyonu tarafından tarihi ve sosyal bilim eğitim projesine 16 milyon ABD doları ayırdığını duyurdu. Sözkonusu proje kapsamında Ermeni Soykırımı ile diğer önemli tarihi olayları konu alan eğitim programlarına yer verildi.

ABD Ermeni Davası Konseyi'nden edinen bilgiye göre Portantino, "Kaliforniya'lı öğrenciler için doğru ve uygun eğitim sağlama çabalarının devam edilmesine destek verdiğim için çok gururluyum. Ve bu finansmanların, Ermeni Soykırımı hakkında eğitim standartların kullanılmasına da yönelik olduğu için özellikle mutluyum. Ermeni Soykırmı hakkındaki tarihi gerçekler, dünya tarihinin trajik ve önemli bir parçasıdır ve hala inkar ile planlı muhalif hareketleriyle karşı karşıya. Okullarımızda konunun eğitilmesi yerinedir",- ifadelerini kullandı.

Geçen yıl kaliforniya Senatosunun eğitim komisyonu, okul öğretmenleri için rehberler içeren yeni bir tarih ve sosyal bilim eğitimi projesi kabul etmişti. Proje sayesinde Ermeni Soykırımı hakkında farkındalığın artırılmasına yol açtı.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+