Ermeni BT Uzmanı: Silahlarımızın Yüzde 80’ı Yerli Üretimli Olmalıdır - Gündem
20 Ağustos 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

25 Mayıs 2017  

Ermeni BT Uzmanı: Silahlarımızın Yüzde 80’ı Yerli Üretimli Olmalıdır

Ermeni BT Uzmanı: Silahlarımızın Yüzde 80’ı Yerli Üretimli Olmalıdır Ermeni BT Uzmanı: Silahlarımızın Yüzde 80’ı Yerli Üretimli Olmalıdır
Enformasyon teknolojiler şirketler birliği” müdür Karen Karapetyan, 9. Digitec iş forumunda savunma sanayi ili ilgili konuların tartışıldığını açıkladı. Gazetecilerle konuşan Vardanyan, Ermenistan Savunma Bakanlığı ile yeni silahları tasarlama çalışmaları yürüten gruplar oluşturduklarını bildirdi.

Vardanyan “Var olan sorunlar sistemli olarak tamamen daha çözülmediğine rağmen Savunma Bakanlığı ile ilişkilerimiz eskide olduğundan daha yüksek bir seviyeye ulaştı. Bütün sorunlar çözüm bulunmazken 10. Digitec forumunda da savunma sanayi konuları ele alınacak” ifadelerini kullandı.

Vardanyan, şifreli bağlantı kurma, hasmın insansız hava araçlarını tespit etme, uzaktan kumandalı silahların geliştirilmesi yönünde çalıştıklarını bildirdi.

Vardanyan “Biz savaş içindeyiz ve bu durum daha uzun sürecek. Demek ki bizim tüm silahlarımızın yüzde 80’ı yerli üretimli olmalıdır” ifadelerin altını çizdi.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+