Çinli bilim adamları, Ararat başında Nuh`un gemisinin kalıntılarını bulduklarını açıkladı - Gündem
23 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

25 Mayıs 2017  

Çinli bilim adamları, Ararat başında Nuh`un gemisinin kalıntılarını bulduklarını açıkladı

Çinli bilim adamları, Ararat başında Nuh`un gemisinin kalıntılarını bulduklarını açıkladı Çinli bilim adamları, Ararat başında Nuh`un gemisinin kalıntılarını bulduklarını açıkladı
Çinli bilim adamları, sansasyonel bir keşif yaptıklarını açıkladı. "Vesti.ru" sayfasının haberine göre açıklamada, Ararat dağının zirvesindeki kar ve lav tabakalrının altında efsanevi Nuh'un gemisinin kalıntısı olduğu iddia edilen bir tahta parçasının bulunduğu bildirildi.

20cm genişliği olan tahtanın yaklaşık İsadan Önce 4800 yılına ait olduğu tahmin ediliyor. Buluntunun ortaya çıktığı yerdin birkaç yüz metre ötesinde, başka donmuş parçalaın da keşfedildiği bir buzulun bulunduğu da öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere, 2010 yılda yine Çinli uzmanların yaptığı bir başka açıklamayla Nuh'un gemisinin Ararat başında bulunduğu ilan edilmişti. 2006 yılında ise ABD'li bilim adamları, bu efsanevi geminin kalıntılarının Everest dağının zirvesinde bulduklarını iddia etmiştı.

Bununla birlikte, daha önce keşfedilen tahta parçalarının en ayrıntılı incelenmesi, bunların Nuh'un gemisiyle hiç bağlantılı olmadığını gösterdiği biliniyor.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+