​Ermenistan Pan-Ermeni Fonu, 25. kuruluş yıldönümünü kutladı - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

27 Mayıs 2017  

​Ermenistan Pan-Ermeni Fonu, 25. kuruluş yıldönümünü kutladı

​Ermenistan Pan-Ermeni Fonu, 25. kuruluş yıldönümünü kutladı ​Ermenistan Pan-Ermeni Fonu, 25. kuruluş yıldönümünü kutladı
Bu yıl 25. Kuruluş yıldönümünnü kutlayan "Ermenistan" Pan-Ermeni Fonu'nun çeyrek asırlık faaliyet yıldönümü vesilesiyle 26 Mayıs'ta Komitas Oda Müziği Evi'nde bir akşam düzenlendi.

Akşam sırasında konuşma yapanI "Ermenistan" Pan-Ermeni Fonu'nun İcra Müdürü Ara vardanyan, "başarılarımız çoktur, bu yıllar boyunca 700 bin bağışımız oldu ve bunların sayısı gittikçe artıyor. Özellikle Goris-Stepanakert ve Vardenis-Martakert karayolları ile ilgili projeleri önemsiyorum. Bunlardan soonunca, bu yılın Eylül ayında hizmete açılacak", ifadelerini kullandı.

28 Mayıs'ta Yerevan'da "Ermenistan" Pan-Ermeni Fonunun Mütevelli Heyeti oturumu düzenleneceği vesilesiyle Fonun mütevellilerinin büyük çoğunluğu Yerevan'da.

Etkinlik sırasında, yıllar boyunca Fon tarafından gerçekleştirilen geniş çaplı projeler, bir video ile hazır bulunanların dikkatine sunuldu. Etkinliğe Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile Dağlık Karabağ Cumhurbaşkanı Bako Sahakyan da katıldı.

1992 yılında, Ermenistan ile Artsakh Cumhuriyetlerinin sürdürülebilir gelişmesini sağlamak için çabalarını birleştirmek isteyen tüm dünya Ermenileri ile hemfikirlerini bir araya getirmek hedefiyle ve Ermenistan Cumhurbaşkanı'nın kararnamesiyle "Ermenistan" Pan-Ermeni Fonu kuruldu.

Fon mevzuatına göre, Mütevelli Heyetinin başkanlığında, Ermenistan Cumhurbaşkanı bulunuyor, heyet üyeleri arasında ise Tüm Ermeniler Katolikosu, Kilikya Ermenileri Katolikosu, Ermeni Katolik Kilisesi Katolikosu, Ermeni Evanjeli Kilisesinin temsilcisi, Artsakh Cumhurbaşkanı ile Ermenistan ve Artsakh Başbakanları, Ermenistan Anayasa Mahkemesi, milli Meclis ile Merkez Bankası Başkanları, bakanlar, üç parti temsilcileri, büyük hayırseverlik vakıflarının yöneticileri ve tüm dünyadaki tanınmış Ermeni hayırseverler yer alıyor.

"Ermenistan" Pan-Ermeni Fonunun faaliyetleride, Los Angeles ile New York (ABD), Fransa, Toronto ve Montreal (Kanada), Büyük Britanya, Almanya, hollanda, İsviçre, Avusturya, İsveç, Lübnan, Suriye, Kuveyt, Avustralya, Brezilya, Buenos Aires ile Cordoba (Arjantin), Yunanistan, Kıbrıs, Urugvay, Romanya, Rusya Federasyonu, İran ve İtalya dahil dünyanın 22 ülkesinde ve 25 noktasında kurulu temsilcilikleri yoğun katkıda bulunuyor.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+