​Kaliforniya’dan Ermenileri Sevindiren Karar - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

31 Mayıs 2017  

​Kaliforniya’dan Ermenileri Sevindiren Karar

​Kaliforniya’dan Ermenileri Sevindiren Karar ​Kaliforniya’dan Ermenileri Sevindiren Karar
Nüfus itibariyle ABD'nin en büyük eyaleti Californya Eyalet Meclisi'nde atılan bir adım, Ermenileri sevindirdi.Nüfus itibariyle ABD'nin en büyük eyaleti Californya Eyalet Meclisi'nde atılan bir adım, Ermenileri sevindirdi. Eyalet Meclisi'nin Tahsisat Komisyonu'nun benimsediği bir tasarının genel kurulda onaylanması durumunda "Ermeni soykırımını reddeden Türkiye hükümetinin dolaylı yoldan finanse edilmesinin sonlandırılmasına yönelik yeni bir adım" olarak yorumlandı.

ABD'deki Ermeni kuruluşları ve medyasınca "tarihi" olarak nitelenen "Türk Tahvillerinin Elden Çıkarılması Tasarısı" Kalifornya Eyaleti'nin Tahsisat Komisyonunca onayladı. Tasarının yasallaşması için ise Genel Kurul'da da kabul edilmesi gerekiyor.

Söz konusu tasarının, Kalifornya Kamu Emeklilik Sistemi ve Kalifornya Eyaleti Öğretmenler Emeklilik Sistemi yönetim kurullarının, "Türk Hükümetince ihraç edilen veya Türk Hükümetinin sahip olduğu, kontrol ettiği veya yönettiği yatırım araçlarına ek veya yeni yatırımların yapılması veya var olanların yenilenmesini" yasakladığına dikkat çekildi.

Tasarıyı sunan Ermeni kökenli Kalifornya Eyaleti Meclis Üyesi Adrin Nazaryan da, tasarının komisyonda kabul edilmesinden duyduğu memuniyeti dile getirdi. Nazaryan, daha önce witter üzerinden de "Türkiye, Ermeni soykırımının retçilerini finanse etmeyi sürdürürse eğer cezalandırılmalı" mesajını atmıştı



Bu haber ha.....m kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+