Artsakh`tan Azerbaycan Palavrasına Yalanlam - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

01 Haziran 2017  

Artsakh`tan Azerbaycan Palavrasına Yalanlam

Artsakh`tan Azerbaycan Palavrasına Yalanlam Artsakh`tan Azerbaycan Palavrasına Yalanlam
(Dağlık Karabağ) Savunma Ordusu Basın Sekreteri Senor Hasratyan, Azerbaycan tarafından Ermenilere ait ateş noktasını yok ettiğini yalanladı.

Hasratyan, "Sınırda durum rahattır, ateş noktası yok edilmedi, yalan haberdir" açıklamasını yaptı.

Daha önce Azeri "haqqin.az" haber sayfası, Azerbaycan silahlı kuvvetleri tarafından Ermeni tarafına ait uzun süreli ateş noktasının imha edildiğini ilan etmişti.

"Facebook" sosyal ağındaki kişisel hesabında da Azerbaycan yalanlarına değinen Hasratyan, "Bugün Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yeni bir yalan haber yayımnlayarak Ermenistan'ı, 82 ve 120 milimetrelik havan toplarıyla ateşkes rejimini ihlal etmekle suçladı. Ve, artık alışılmış bir şekilde, "tekrarlanması halinde uzak menzilli toplarla Ermeni tarafının mevzilerinin gerisindeki yerleşim birimlerinin vurulacağı " konusunda "uyarıda bulunma" gereksinimi duydu.

Bakü askeri propagandasının bu palavrasına cevap olarak bildiryorum ki, 30-31 Mayıs gecesi sillahlı kuvvetleri tarafından havan toplarıyla ateşkes rejiminin hiçbir ihlali vuku bulmadı.

Yayınlanan yalan haber konusuna gelince ise şunu söyleyebiliriz: komşu ülkenin, en alt düzey yetkileri olan propagandacıların, ya temas hattında gerçekten neler olup bittiğinden hiç haberleri yok, ya da kamuoyuna kendi hayal gücünün ürünlerini sunmaya çalığıyor" yorumunu yaptı.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+