NATO PA Bahar Oturumu Sırasında Ermenistan Ve Azerbaycan Delegasyonları Arasında Gerginlik[ - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

01 Haziran 2017  

NATO PA Bahar Oturumu Sırasında Ermenistan Ve Azerbaycan Delegasyonları Arasında Gerginlik[

NATO PA Bahar Oturumu Sırasında Ermenistan Ve Azerbaycan Delegasyonları Arasında Gerginlik[ NATO PA Bahar Oturumu Sırasında Ermenistan Ve Azerbaycan Delegasyonları Arasında Gerginlik[
Gürcistan’ın Başkenti tiflis’te düzenlenen NATO Parlamenterler Asamblesi (PA) Bahar Oturumu sırasında Ermenistan ve Azerbaycan Delegasyonları arasında arbedeler yaşandı.

Gazetecilere konuşan Ermenistan Ulusal Meclisi Savunma ve Güvenlik daimi komisyonu Başkanı Koryun Nahapetyan “Azerbaycan temsilcileri sık sık topraklarnın Ermenistan tarafından sözde işgal edilmesinden bahsediyordu. Biz Şahumyan, Getaşen, Martunaşen başta olmak üzere Azerbaycan’ın Ermeni topraklarının işkal ettiğini hatırlattık” söyledi.

“Elk” Partisinin meclis grubu üyesi Edmon Marukyan ise Azerbaycan delegelerinin kendisi ile iki kez çatıştığını aktardı.

Marukyan Gürcistan delegasyonunun ise bütün bölgesel sorunları Rusya ile bağlamaya çalıştrıklarını söyledi.

Marukayan “Ben Gürcistan temsilcilerine Karabağ’da Rus asker olmadığına göre, söz konusu sorununun bölgedeki diğer sorunlarına benzemediğini söyledim. Ayrıca ben asla Gürcistan’I Azerbaycan ile aynı zemine koymayacakrım, çünku Gürcistan Osetya’ya saldırarak askerleri işkence yapmıyor, sivilleri öldürmüyor” diye konuştu.

Marukyan, konuşmasından sonra birçok delege Karabağ konusunda aktardığı ayrıntılar ve gerçekler için kendisine teşekkür ettiklerini de belirtti.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+