Sharmazanov: “Türkiye İktidarlarının Yürüttüğü Politika Bölgesel Barışa Zarar Veriyor - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

01 Haziran 2017  

Sharmazanov: “Türkiye İktidarlarının Yürüttüğü Politika Bölgesel Barışa Zarar Veriyor

Sharmazanov: “Türkiye İktidarlarının Yürüttüğü Politika Bölgesel Barışa Zarar Veriyor Sharmazanov: “Türkiye İktidarlarının Yürüttüğü Politika Bölgesel Barışa Zarar Veriyor
Ermenistan Parlamentosu Başkanı yardımcısı, Ermenistan-Estonya Dostluk Grubu’nun Eşbaşkanı Eduard Sharmazanov 30 Mayıs’ta Estonya Parlamentosu Devlet Savunma Komisyonu başkanı Hannes Hanso ile Dış İlişkiler komisyonu başkanı Marco Mickelson’u kabul etti.

Estonyalı parlamenterler ile bir araya gelen Sharmazanov son yıllarda Ermenistan –Estonya parlamentler arası ilişkilerinde ilerleme kaydedildiğini işaret ederek, Estonya Milli Kütüphanesinde Ermeni Soykırımı 100. yıldönümüne adanmış serginin duzenlendiği için Estonyalı heyete teşekkür etti ve Estonya’nın Ermeni Soykırımını tanıyan ülkelerin sırasına gireceğini ümit ettiler.

Bölgesel sorunlara değinen Sharmazanov, Türkiye’nin bütün uluslararası sözleşmeleri görmezden gelip Ermenistan ile sınırı kapalı tuttuğunu söyledi. Sharmazanov’a göre Türkiye iktidarlarının yürüttüğü politika bölgesel barışa zarar veriyor.
Karabağ sorunu ile ilgili olarak konuşan Parlamento Başkan Yardımcısı Ermenistan için sorunun askeri çözümü kabul edilmez olduğunu bir kez daha vurguladı.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+