Fransa’nın Yerevan Büyükelçisi: Umarım Kasım’da Ermenistan-AB Anlaşması İmzalanacak - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

01 Haziran 2017  

Fransa’nın Yerevan Büyükelçisi: Umarım Kasım’da Ermenistan-AB Anlaşması İmzalanacak

Fransa’nın Yerevan Büyükelçisi: Umarım Kasım’da Ermenistan-AB Anlaşması İmzalanacak Fransa’nın Yerevan Büyükelçisi: Umarım Kasım’da Ermenistan-AB Anlaşması İmzalanacak
Gazetecilere konuşan Fransa’nın Yerevan Büyükelçisi Jean-Francois Charpentier “Umarım Kasım’da Brüksel’de gerçekleştirilecek olan Doğu Ortaklığı oturumu sırasında Ermenistan-AB (Avrupa Birliği) anlaşması imzalanacak” dedi.

Dost Fransa’nın, Ermenistan-AB müzakerelerinin başlanmasının en büyük destekleyicilerden olduğunu söyleyen elçi “Bu istikamette oldukça çaba sarf edildi. Biliyoruz bazı ülkeler bu anlaşmaya sıcak bakmıyor, ancak anlaşma bölgesel siyasi dengenin korunması açısından büyük önem taşıyor”dedi.

Charpentier anlaşmanın imzalanacağından emin olduğunu da sözlerine ekledi.

AGİT (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) Yerevan ofisinin kapatmasına da değinen elçi “AGİT ofisinin kapatması için üzgünüm, çünkü bu ofis başta ekonomik alandan çevre koruması alanına kada bütün sektörlede çok enteresan çalışmalar yürütüyordu. Fransa ve birçok diğer ülke bu kararı için üzüntü duyuyor” diye konuştu.

Elçi, birkaç gün önce Ermenistan’a gelen AGİT Genel Sekreteri’nin Ermenistan yüksek yönetimi ile sonraki işbirliğinin değerlendirdimesini da belirtti.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+