Sarkisyan, Fransız Ermeni Ünlü Şarkıcıya Müzesinin Anahtarını Teslim Etti - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

02 Haziran 2017  

Sarkisyan, Fransız Ermeni Ünlü Şarkıcıya Müzesinin Anahtarını Teslim Etti

Sarkisyan, Fransız Ermeni Ünlü Şarkıcıya Müzesinin Anahtarını Teslim Etti Sarkisyan, Fransız Ermeni Ünlü Şarkıcıya Müzesinin Anahtarını Teslim Etti
1 Haziran’da Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Fransız Ermeni ünlü şarkıcı Charles Aznavour’un ev-müzesini ziyaret etti. Müzede yapılan törende Sarkisyan, Aznavour ev-müzesinin anahtarı “Aznavour” fonuna teslim etti.

Törende açılış konuşmasında Aznavour’un sadece Fransa'da ve Ermenistan’da değil dünya çapında bir efsane şarkıcı olduğunu vurgulayan Sarkisyan “Charles Aznavour’un ev-müzesinde bulunmam için çok mutluyum. Yerevan’da böyle bir müzenin varlığı sadece başkentimiz değil tüm toplumumuz için şereftir” şeklinde konuştu.

Ermenistan-Fransa ilişkilerine değinen Sarkisyan, Fransa’nın son 3 Cumhurbaşkanı Jaques Chirac’ın, Nicolas Sarkozy’nin ve François Hollande’ın cumhurbaşkanı oldukları dönemde Ermenistan’ı ziyaret ettikleri ikili iyi ilişkilerinin en iyi kanıtı olduğunu vurguladı.

Törene katılan Charles Aznavour’a hitap eden Sarkisyan, “Değerli Maestro, Fransa’nın yeni seçilen Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’nun de bu geleneği devam edeceğini ve bizim de onu bu müzede karşılayacağımızı ümit ediyorum” ifadesini kullandı.




Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+