Azanvour’un Oğlu Tatev Manastırında Vaftiz Oldu - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

02 Haziran 2017  

Azanvour’un Oğlu Tatev Manastırında Vaftiz Oldu

Azanvour’un Oğlu Tatev Manastırında Vaftiz Oldu Azanvour’un Oğlu Tatev Manastırında Vaftiz Oldu
28 Mayıs'ta Yerevan'da gerçekleştirildiği "Aurora" Ödül Törenin katılmak için Ermenistan’a gelen dünyaca ünlü Ermeni şarkıcı Charles Aznavour ve oğlu Nicolas Aznavour 31 Mayıs’ta Tatev manastırını ziyaret etti. Aznavourların ilk durağı dünyanın en uzun teleferik hattı olan Tatev’in Kanatları oldu. Yaklaşık 6 km uzunluğu olan hat Halidzor ile Tatev Manastırı arasında gidip gelen bir teleferik hattı.

Dordüncü yüzyılda kurulmuş Tatev Manastırı’nda ise Aznavourlar rahip Ter Mikayel Gevorgyan , yerliler ve turistler tarafından karşılandı.

Ünlü şansonyenin oğlu Nikolas Azavour manastırda vaftiz oldu. Törenin ardından Charles Aznavour “Oğlum Nicolas’ın Ermenistan’da vaftiz olmaya karar verdiğinden onur duyarım. Annebabalarım oğullarımın Ermenistan’da vaftiz olduklarını öğrenince çok mutlu olacaktı” dedi.

Fransa’da doğduğu, İsveçre ile Kanada’da eğitim gördüğune rağmen , köklerine sadık kaldığını söyleyen Nicolas Aznavour “ Babam ve halam ile sohbet edip , onların hikayelerini duyup ailemin köklerine döndüm, Ermenice öğrenmeye başladım. Bütün bunlardan sonra Ermenistan’da vaftiz olmak istediğimi hissettim” şeklinde konuştu.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+