​Serj Sarkisyan’dan “Agos”a ödül[Serj Sarkisyan’dan “Agos”a ödül - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

02 Haziran 2017  

​Serj Sarkisyan’dan “Agos”a ödül[Serj Sarkisyan’dan “Agos”a ödül

​Serj Sarkisyan’dan “Agos”a ödül[Serj Sarkisyan’dan “Agos”a ödül ​Serj Sarkisyan’dan “Agos”a ödül[Serj Sarkisyan’dan “Agos”a ödül
“Agos” gazetesinin Ermenice sayfaları editörü ve yazarı Pakrat Estukyan, Ermenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Ödülü’ne layık görüldü.

Ermenistan Cumhurbaşkanlığı Konutu’nda 26 Mayıs Cuma günü EC Cumhurbaşkanlığı ödüllerinin dağıtım töreni yapıldı. Bir dizi dalda ciddi katkılar sunanlara verilen ödül ve beratlar Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve ‘Rober Boğosyan ve Evlatları Vakfı’ temsilcisi Jan Boğosyan tarafından dağıtıldı. Ödüllerin belirlenmesinde ilgili komisyonların kararları esas alındı.

Serj Sarkisyan yaptığı konuşmada ödül alanları kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Ermenistan Cumhurbaşkanı’nın beratlarıyla Ermeni Soykırımı’nın tanınması için önemli çaba sarf edenlere verilen 2016 yılı ödülü bu konuyu Agos Gazetesi’nde sürekli olarak gündemde tutan Türkiye’den Pakrat Estukyan’a ve Ermeni Soykırımı tarihinin incelenmesinde değerli emeği bulunan İsviçre’den Hans Lukas Kieser’e verildi.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+