​Sibil ve Andre yeni şarkıyla sevgilerini Ermenistan`a iletiyorlar - Gündem
20 Ağustos 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

04 Haziran 2017  

​Sibil ve Andre yeni şarkıyla sevgilerini Ermenistan`a iletiyorlar

​Sibil ve Andre yeni şarkıyla sevgilerini Ermenistan`a iletiyorlar ​Sibil ve Andre yeni şarkıyla sevgilerini Ermenistan`a iletiyorlar
2 Haziran'da başkent Yerevan'da İstanbul'lu Ermeni şarkıcı Sibil ile ''The beautified project'' rock gubununun solisti Andre Simonian'ın birlike seslendirdikleri "Şarkım sen olacaksın'' (Kez em yerkelu) adlı şarkının tanıtımı yapıldı.

''100 yıl sonra yanıt'' adlı proje kapsamında , Ermenistan Disapora ve Kültür Bakanlıkları desteğiyle düzenlenen etkinlikte şarkıcılar, şarkının dünyanın her ucunda yaşayan Ermenilere ülkelerine geri dönme çağrısı olduğunu söylediler.

Bu şarkı sayesinde Ermenilerde ülkeye dönme isteğini uyandırmak niyetinde olduklarını söyleyen şarkının söz ve müzik yazarı Hasmik Hakhverdyan ''İki şarkıcı da diasporalı Ermeni, biri İstanbullu, diğeri ise İranlı Ermeni. İkisinin de Ermenistan'a yaptıkları ilk ziyaret hayatlarında belirleyici oldu. Şarkı da ülkeye geri dönme çağrısı'' dedi.

Şarkının videosunun galasına katılan Ermenistan Diaspora Bakan yardımcısı Serzh Srapionyan, Sibil'in,Türkiye'de yaşayan ve Ermenice şarkılar söyleyen bir şarkıcı olarak o ülkede bütün olumsuz davranışları yumuşatan bir büyükelçi olduğunu ifade etti.

Ermenihaber.am'e konuşan Sibil, Andre ile 2015 senesinde Türk ve Ermeni müzisyenlerin ortak projesi olan ''Melodilerin Uyumu'' adlı konser sebebiyle tanışma ve birlikte çalışma fırsatını bulduklarını vurgulayıp ''100 yıl sonra yanıt projesinin kurucusu besteci ve söz yazarı Hasmik Hakhverdyan ile ise ikinci çalışmaları olduğunu dile getirdi.

Hasmik Hakhverdyan'ın özel bir besteci olduğunu ve sesine yakışacak parçalarını kendine armağan ettiğini söyleyen Sibil “Biz bu şarkı ile sevgimizi Ermenistan'a iletmeye çalışıyoruz” dedi.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+