​Ermeni iş adamının restoranı St. Patersburg’un 4. en iyi restoranı oldu - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

04 Haziran 2017  

​Ermeni iş adamının restoranı St. Patersburg’un 4. en iyi restoranı oldu

​Ermeni iş adamının restoranı St. Patersburg’un 4. en iyi restoranı oldu ​Ermeni iş adamının restoranı St. Patersburg’un 4. en iyi restoranı oldu
Ermeni ünlü iş adamı, Rusya “Cehennem Mutfağı” ve “Bıçaklar üzerinde” TV programlarının sunucusu Aram Mnatcakanov’un “Probka” restoranı antennadaily.ru sitesi tarafından kurulan Sankt Petersburg’un 100 en iyi Restoranı listesine dahil edildi. Probka seçilen 100 restoran arasında dördüncüdür.

100 en iyi restoranın seçimine restoran sahipleri, şef aşçılar, ve restoranları yazan gazeteciler katıldı.

İtalyan restoranının sahibi olan Mnatsakanov’a göre başarılı resoran için mutlu çalışanlar ile mutlu ziyaretçiler şarttır.

Ermeni olarak İtalyan yemek kültürünü çok beğendiğini söyleyen Mnatsakanyan “Orada (İtalya) her şeh Ermenistana benziyor: güneş, dağlar, gürültülü çarşılar, çok misafirperver ve konuşkan insanlar” diye konuştu.

İtalya’dan etkilenen Mnatsakanyan 2001’de önce Probka şarap barı açtı. Başarılı projeden bir yıl sonra İtalya’dan aşçı davet ederek şarap barının yanında IL Grappolo restoranı açtı.

Ancak bu restoran halk arasında önceki gibi Probka ismiyle daha çok biliniyor.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+