Abhazya Üzerinden Ticari Koridorun Açılması Yukarı Lars İçin Alternatif Olabilir - Gündem
23 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

06 Haziran 2017  

Abhazya Üzerinden Ticari Koridorun Açılması Yukarı Lars İçin Alternatif Olabilir

Abhazya Üzerinden Ticari Koridorun Açılması Yukarı Lars İçin Alternatif Olabilir Abhazya Üzerinden Ticari Koridorun Açılması Yukarı Lars İçin Alternatif Olabilir
Ermenistan-Rusya arasındaki ihracat-ithalat işlemleri Gürcistan üzerinden, Yukarı Lars kapısından veya Gürcü Poti limanı üzerinden yapılıyor.

Ermenistan’da faaliyet gösteren nakliyat şirketlerinden olan "Apaven"in müdürü Gagik Aghajanyan Ermenistan-Rusya arasında gerçekleştirilen taşımacılık güzergahı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Poti limanının Yukarı Lars için bir alternatif yol olmadığına vurgu yapan Aghajanyan, Lars’a şimdi işlenmeyen demir yolunun alternatif olabileceğini açıkladı.

Aghajanyan “Avrasya Ekonomi Birliği’nin bir parçası olduğumuz bu dönemde farklı ülkelerin ekonomilerinin birleştirilmesi karşılıklı çkarlarımızı da denk getirmemize fırsat veriyor” ifadelerini kullandı.

“Ermenistan’ın işbirliği genellikle Ruslarla olduğunu” vurgulayan Aghajanyan nakliyat için Yukarı Lars’a en iyi alternatif yolunun Abhazya üzerinden ticari koridorun açılması olacağını bildirdi.

Nakliyeciye göre bu koridorun açılışı hem nakliyat süresi hem de fiyatları azalacak.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+