​Körfez İlişkileri Enstitüsü Direktörü: Suudi Arabistan, Katar`ı işgal etmek için hazırlık yapıyor - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

07 Haziran 2017  

​Körfez İlişkileri Enstitüsü Direktörü: Suudi Arabistan, Katar`ı işgal etmek için hazırlık yapıyor

​Körfez İlişkileri Enstitüsü Direktörü: Suudi Arabistan, Katar`ı işgal etmek için hazırlık yapıyor ​Körfez İlişkileri Enstitüsü Direktörü: Suudi Arabistan, Katar`ı işgal etmek için hazırlık yapıyor
Körfez İlişkileri Enstitüsü Kurucusu ve Direktörü Profesör Ali el Ahmed, Suudi Arabistan'ın, diplomatik ilişkilerini kestiği Katar'a 'tam ölçekli bir istilaya' hazırlık içinde olduğunu savundu.

'Ahmed, "Katar sınırı yakınında Suudi ordusunun hareketlendiğine dair bilgiler aldım. Suudiler: Hazırlanıyorlar" dedi.

Bunun yanı sıra Ahmed, Katar'a tam ölçekli bir istilanın beklenenden çok daha yakın olabileceğini de dile getirdi.

Prof. Ahmed, Suudi Kraliyet ailesiyle yakın ilişkiler içinde olan ABD Başkanı Donald Trump ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın ise Katar'a Suudi istilasını desteklediğini savundu.

İstila durumunda Suudi Arabistan'ın Mısır, BAE ve Bahreyn tarafından da destekleneceğini vurgulayan Ahmed, "Suudiler Katarlılara çok kızgın. Suudiler Yemen'in kendi bağımsızlıkları olmasına bile izin vermeyecek. Bahreyn, Katar'dan nefret ediyor" dedi.

Suudilerin iki amacı olduğunu dile getiren Ahmed, "Birincisi, Katar'ı köle benzeri itaatkar bir ilişki içine sokmak. İkincisi, Suudiler Katar'ın devasa nakit rezervini izliyor. Onu istiyorlar" ifadelerini kullandı.

Ahmed, Trump'ın Suudi Arabistan'dan yeni finansal taleplerde bulunduğunu, bu sebeple de paraya ihtiyaçları olduğunu sözlerine ekledi.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+