​İran Meclis binasında bulunan Ermeni milletvekili içindeki durum hakkında bilgi verdi - Gündem
23 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

07 Haziran 2017  

​İran Meclis binasında bulunan Ermeni milletvekili içindeki durum hakkında bilgi verdi

​İran Meclis binasında bulunan Ermeni milletvekili içindeki durum hakkında bilgi verdi ​İran Meclis binasında bulunan Ermeni milletvekili içindeki durum hakkında bilgi verdi
İran Meclisi Ermeni Milletvekili Karen Khanlaryan Tert.am Ermeni haberr sitesi ile yaptığı telefon görüşmesinde kendisinin Meclis merkezi salonunda bulunduğunu aktararak şu anda salonda sakin olduğunu söyledi.

Khanlaryan ʹʹŞu anda bir merkezi salondayız, iyiyiz, burada sorun yok, bekliyoruz ʹʹ diye konuştu.

İran Meclisi üyesi yaralılar olduğunu söyledi, ancak kendisinin rehin ve ölüler hakkında net bilgi olmadığını ekledi.

Tahranʹdaki Ayetullah Humeyni türbesine de saldırı olduğunu vurgulayan Khanlaryan ʹʹGeniş çaplı bir teror saldırısı yaşandığın tahmin ediliyorʹʹ ifadesini kullandı.

Başkent Tahran'daki meclisin içine Kalaşnikoflarla giren üç saldırgan arka arkaya ateş açtı, dört kişiyi rehin aldı. Saatlerce süren çatışma sonunda insanları rehin alan saldırgan meclis binası içinde kendini havaya uçurdu. Mecliste en az yedi kişinin öldüğü bildiriliyor.

İran İçişleri Bakanlığı saldırganların ana kapıdan kadın kılığında girdiğini ve meclisin şu anda kuşatıldığını açıkladı.

Meclisteki saldırıdan dakikalar sonra Tahran'ın güneyindeki Ayetullah Humeyni türbesinde de bombalar patladı. Bir kadın canlı bomba kendini havaya uçurdu, biri siyanür içerek intihar etti. Türbede kısa süre içinde ikinci bir intihar saldırısı daha gerçekleşti.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+