Kocharyan`dan Dağlık Karabağ Açıklaması - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

08 Haziran 2017  

Kocharyan`dan Dağlık Karabağ Açıklaması

Kocharyan`dan Dağlık Karabağ Açıklaması Kocharyan`dan Dağlık Karabağ Açıklaması
Ermenistan Hükümeti toplantısının ardından Dışişleri Bakan Yardımcısı Shavarsh Kocharyan Dağlık Karabağ müzakereler süreci ile ilgili gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Viyana ve St. Petersburg’da Dağlık Karabağ sorunu ile ilgili varılan anlaşmaların hayata geçirilmesi gerektiğini dile getiren Kocharyan, Viyana’da yapılan müzakerelerde ihtilaf tarafları arasında güven ortamı olmadan müzakere sürecinde ilerleme kaydedilmesinin mümkün olmadığı vurgulandığını bildirdi.

“Güven ortamının gerekli ama yeterli olmayan şartı, tarafların ateş açmaması ve sabotajlar düzenlememesi” ifadesini kullanan Bakan Yardımcısı bu şartların St. Petersburg ve Viyana’da varılan anlaşmalarda yer aldığını vurguladı.

Siyaset bilimcilerin ve bilir kişilerin savaşın yeniden başlanmasına dair değerlendirmelerini yorumlayan Kocharyan, savaş hakkındaki konuşmaların yeni olmadığını Bakü’nün hep savaşla tehdit ettiğini dile getirerek temas hattındaki gerginligin endişe verici olduğunu söyledi.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+