​Avrupa Birliği, Ermenistan vatandaşları için dolaşım ücretlerini kaldırıyor - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Արփող

Gündem :

09 Haziran 2017  

​Avrupa Birliği, Ermenistan vatandaşları için dolaşım ücretlerini kaldırıyor

​Avrupa Birliği, Ermenistan vatandaşları için dolaşım ücretlerini kaldırıyor ​Avrupa Birliği, Ermenistan vatandaşları için dolaşım ücretlerini kaldırıyor
Avrupa Birliği (AB), 2020 yılına kadar Doğu Ortaklığı'na üye altı ülke için dolaşım ücretlerini kaldıracağını açıkladı. Bu ülkeler, Ermennistan, Gürcistan, Ukrayna, Moldova, Beyaz Rusya ve Azerbaycandır.

AB Dış Eylem Servisi Başkanı Boris İarochevich, "Doğu Ortaklığı ülkelerinden Avrupa'ya ya da ters yönde seyahat ettiğinizde dolaşım ücretleri çok yüksektir. Fakat Avrupa'da dolaşım tarifeleri kaldırıldı ve şuanda bunu aldı ortak ülke için de bunu yapmayı planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu projenin hayata geçirildiğinde Doğu Ortaklığına üye ülklerin vatandaşları, Avrupa Birliği ülkelerinde seyahat ederken kendi ülkelerindeki fiyatlarıyla cep telefonundan faydalanabilecekler.

İarochevich'e göre, cep telefonu hizmet fiyatlarının mobil operatörler tarafından belirleneceğine rağmen bu fiyatların düşük ve herkese uygun olacağını ekledi.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+