​Ermeni satranççı Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası’nda 2. sırada - Spor
28 Haziran 2017 -    Հակական տոմար - Տարի : 4509 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Սիմ / Ժամ : Հոթապեալ

Spor :

09 Haziran 2017  

​Ermeni satranççı Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası’nda 2. sırada

​Ermeni satranççı Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası’nda 2. sırada ​Ermeni satranççı Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası’nda 2. sırada
Avrupa Satranç Birliği (ECU) tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası Belarus başkenti Minsk’te devam ediyor.

Ermenistan temsilcisi satranç uluslararası ustası (IM) Arman Mikayelyan büyük sürprize imza attı. FİDE sıralamasında 2444 puana sahip olan Ermeni IM İspanya temsilcisi satranç büyük ustası (GM) Davit Atnoi’yi (2660 puan) mağlup etti.

Ermenistan milli olimpiyat komitesinden yapılan açıklamada Mikayelyan’ın Rusya temsilcilieri Anton Demchenko ve Maksim Matlakov ile 7’şer puanla 2-4. sıraları paylaştığı bildirildi.

9 Haziran’da Mikayelyan FİDE sıralamasında 2739 puana sahip olan Çekya’yı temsil eden GM David Navara ile karşı karşıya gelecek.

Ermenistan’ın temsilcilerinden Arman Pashikyan topladığı 6.5 puanla 23. sırada, diğer 4 temsicisi ise 6 puan topladı.

FİDE kurallara göre ve Avrupa Satranç Birliği kararıyla Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası’nda en yüksek puanları toplayan 22 satranççı 2017 yılı Dünya Kupası’na katılma hakkı kazanacak.


Bu haber dış kaynaklı - - sitesinden alınmıştır. www.bolsohays.com'un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  • 2007
  • 2002

Anket Tüm Anketler

+