Fransız Ermeni Ünlü Şarkıcı Yazdığı Şarkının Ermenistan’ın Milli Marşı Olmasını İstiyor - Gündem
23 Ağustos 2017 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ծմակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

12 Haziran 2017  

Fransız Ermeni Ünlü Şarkıcı Yazdığı Şarkının Ermenistan’ın Milli Marşı Olmasını İstiyor

Fransız Ermeni Ünlü Şarkıcı Yazdığı Şarkının Ermenistan’ın Milli Marşı Olmasını İstiyor Fransız Ermeni Ünlü Şarkıcı Yazdığı Şarkının Ermenistan’ın Milli Marşı Olmasını İstiyor
Dünyaca ünlü Fransız Ermeni şarkıcı Charles Aznavour "Le Club de Richard Findykian" radyo programında Ermenistan son ziyaretini anlattı.

Ziyaret sırasında oğlu Nicola Aznavour’un Ermenistan’da vaftız olduğunu anlatan Aznavour “Çocuklarım hepsi Ermeni kilisesinde vaftız oldular. Nicola da bir istisna değildir. Nicola Ermenistan’da vaftız olduğunda babamın adını (Mikayel) kendisi için seçti” ifadelerini kulandı.

Ermenistan’da açılan Aznavour ev-müzesinin amaçları hakkında konuşan ünlü şarkıcı, dünyada Ermenleri desteklemeyi hedefleyen “Aznavour” fonunun ilk projesinin Ermenistan’da gençlik merkezi ve turizm alanına dönüşeceği ev müzesi olduğunu vurguladı.

Aznavour, 1988 yılında meydana gelen yıkıcı Spitak depreminden sonra yazdığı “Pour toi Arménie” (Senin için Ermenistan) şarkının Ermenistan’ın milli marşı olamasını istediğini kaydederek “Ermenistan’ın dönem milli marşı hiç bir şey ifade etmiyor. Pour toi Arménie şarkı yeni milli marş olabilir. Benim isteğim tam de budur. Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan da hemfikir” ifaderleini altını çizdi.


Anket Tüm Anketler

+