ABD’de 17 Yıl Yatan Mahkum, Benzeri Şüpheli Bulununca Bırakıldı - Gündem
23 Haziran 2017 -    Հակական տոմար - Տարի : 4509 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

13 Haziran 2017  

ABD’de 17 Yıl Yatan Mahkum, Benzeri Şüpheli Bulununca Bırakıldı

ABD’de 17 Yıl Yatan Mahkum, Benzeri Şüpheli Bulununca Bırakıldı ABD’de 17 Yıl Yatan Mahkum, Benzeri Şüpheli Bulununca Bırakıldı
ABD’de gaspla suçlanıp 19 yıl hapse mahkum edilen Richard Anthony Jones, kendisine benzeyen şüpheli bulununca bırakıldı.

1999’daki vakada Kansas’ta bir parkta oturan insanların soyulması sonrası Jones sadece görgü tanıklarının ifadeleriyle teşhis edilerek yakalandı.

Gerçek ise Jones’un mahkum arkadaşlarının, ‘Ricky’ olarak bilinen bir adama ne kadar benzediğinden bahsetmesiyle başladı. Yanlışlıkla cezalandırılan mahkumlara destek veren ‘Midwest Innocence Project‘ adlı inisiyatife Jones’un başvurusuyla avukatlar devreye girdi.

Avukatları Jones’un o gün kız arkadaşı ve ailesiyle olduğunu beyan etti. Tanıklar da iki adamın birbirinden ayrılamayacak kadar benzediğini söyledi.

Jones, kendisine bu kadar benzeyen şüpheliyi bulmanın ‘samanlıkta iğne aramak’ kadar zor olduğunu belirtti.

Serbest bırakılan Jones, “Şansa inanmam ama sanırım Tanrı beni kutsadı. Bütün temyiz başvurularım reddedildi. Zor bir yolculuktu” dedi.Bu haber dış kaynaklı - - sitesinden alınmıştır. www.bolsohays.com'un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  • 2007
  • 2002

Anket Tüm Anketler

+