Minsk Grubu’nun Rus Eşbaşkanı: Açıklamalarımız Adresliydi - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

13 Haziran 2017  

Minsk Grubu’nun Rus Eşbaşkanı: Açıklamalarımız Adresliydi

Minsk Grubu’nun Rus Eşbaşkanı: Açıklamalarımız Adresliydi Minsk Grubu’nun Rus Eşbaşkanı: Açıklamalarımız Adresliydi
12 Haziran'da Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) Minsk Grubu eşbaşkanları İgor Popov (Rusya), Stefan Visconti (Fransa), Richard Hoagland (ABD) ile AGİT dönem başkanının özel temsilcisi Andrzej Kasperzyk Artsakh'ı (Dağlık Karabağ) ziyaret etti.

Artsakh Cumhurbaşkanı Bako Sahakyan ile görüşmesinin ardından Rus eşbaşkanı Popov, gazetecilere konuşurken Minsk Grubu eşbaşkanlarının açıklamalarının temas hattındaki gerginliğini önlemeyi hedeflediğini vurguladı.

Popov “Yaptığımız açıklamalar adresli idi. Bunun amacı ise sorunun barışçıl yollardan çözme sürecini korumaktır” ifadesinin altını çizdi.

Artsakh Cumhurbaşkanı Minsk Grubu eşbaşkanları ile görüşmede, resmi Stepanakert'in, AGİT Minsk Grubu çerçevesinde Azerbaycan - Karabağ ihtilafının barışçıl çözümünden yana olduğunu bir kez daha teyit etti.

Artsakh gitmeden önce Minsk Grubu heyeti ziyaret ettiği Yerevan’da Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan ve Savunma Bakanı Vigen Sarkisyan ile görüşmüştü.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+