The Economic Times`tan Yerevan Hakkında Dikkat Çekici Bir Makale - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

13 Haziran 2017  

The Economic Times`tan Yerevan Hakkında Dikkat Çekici Bir Makale

The Economic Times`tan Yerevan Hakkında Dikkat Çekici Bir Makale The Economic Times`tan Yerevan Hakkında Dikkat Çekici Bir Makale
Hindistan merkezli "The Economic Times" ingilizce gazetesi, Ermenistan'ın dünü ile bügününü, doğal güzellikleri ile görülecek yerlerini anlatan bir makale yayınladı.

Makalede, "Huzurlu manzaralar, başdöndürücü peyzajlarla çevrili kiliseler, çağlayan çaylar. Ermenistan, resimli bir kartpostaldır. Medeniyetin beşiklerinden biri olan Ermenistan, 301 yılında Hristiyanlığı resmi din olarak kabul eden ilk devlet oldu. Ermenistan, Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan ve İran komşusudur ve jeopolitik ve kültürel bir kavşak noktasında bulunuyor", fadelerine yer verildi.

Makale yazarları, başkent Yerevan'da ilk önce şehir merkezinde bulunan ve tepesinden, efsanevi Nuh gemisinin son durağı olan Ararat dağına muhteşem bir manzara açılan Cascade Kompleksini ziyaret etti.

Yerevan'daki ikinci durak, eski el yazıları müzesi Matenadaran'dır. Burada yazarlar, geometriden kozmolojiye, ilahiyattan şiire kadar her Alana ait orta çağ el yazılarıyla tanıştı.

"Volkanik taşlardan inşa edilen binalar, Yerevan'ı pembe bir ışıkla dolduruyor. Yerevan, ayrıca "pembe şehir" olarak da biliniyor" denilen makalenin yazarları, ayrıca Tsitsernakabert Anıt Kompleksini ziyaret ederek 1915'te Osmanlı Türkiye'de katledilen 1.5 milyon Ermeninin anısına saygı duruşunda bulundu.

Başkent Yerevan'ın dışında, yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Khor Virap (Derin Çukur) Manastırına giden yazarlar, Vorotan nehrin derin vadisinde inşa edilen ve dünyanın en uzun geri dönüşlü teleferiğini bulunduğu Tatev Manastırını da ziyaret etti.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+