SudanʹDan Dönen Ermeni Doktorlar Yine Sudan veya Başka Ülkeye Gitmeye Hazır - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

13 Haziran 2017  

SudanʹDan Dönen Ermeni Doktorlar Yine Sudan veya Başka Ülkeye Gitmeye Hazır

SudanʹDan Dönen Ermeni Doktorlar Yine Sudan veya Başka Ülkeye Gitmeye Hazır SudanʹDan Dönen Ermeni Doktorlar Yine Sudan veya Başka Ülkeye Gitmeye Hazır
2017 yılı “Aurora Uyanan İnsanlık Ödülü”nü verilen Sudan’daki savaş sırasında bölgedeki tek doktor olan Dr. Tom Catena yerine hastalara bakan Ermeni doktorlar Ermenistanʹa döndü. Bugün Yerevanʹda doktorların basın toplantısına Artsakhʹta (Karabağ) bulunan ödülün kurucularından hayırsever Ruben Vardanyan da video call aracılığıyla katıldı.

Doktorlara yaptıkları için teşekkür eden Vardanyan ʹʹDoktorlarımız başaka ülkeye gidip tehlikeli ortamda insanları yardım ettiler. Ben çok duygulu ve minnettarımʹʹ dedi.

Dr. Tom Catenaʹnın Ermenistanʹda olduğu müddetçe Güney Sudanʹda çalışan doktorlar gerek olduğu zaman ileride yine Sudanʹa veya başka ülkeye dönmeye hazır oldukarını bildirerek catina ile bu konuda anlaştığını da sözlerine aklediler.

Ancak doktorlar Sudanʹda tıbbi cihazlara ihticaç olduğunu kaydetti.

Doktorlardan Gevork Voskanyan yapay solunum cihazının olmadığı için bir hastayı kurtaramadıklarını belirterek Catinaʹnın çalıştığı hastaneye anasteziya cihazı gibi tıbbı cihazlara acil ihtiyac olduğunu söyledi.

Hatırlanacağı üzere 2017 yılı “Aurora Uyanan İnsanlık Ödülü”ne Sudan’daki savaş sırasında bölgedeki tek doktor olan Dr. Tom Catena layık görüldü.

Tom Catena’ya 100 bin dolar, onun belirlediği, kendisine ilham veren kuruluşlara da 1 milyon dolar verilecek.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+