Nalbandyan: Azeri Yetkililerin, Bir Şey Söyleyip Başka Bir Şey Yapmakta Eşsiz Yetenekleri Var - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Արփող

Gündem :

13 Haziran 2017  

Nalbandyan: Azeri Yetkililerin, Bir Şey Söyleyip Başka Bir Şey Yapmakta Eşsiz Yetenekleri Var

Nalbandyan: Azeri Yetkililerin, Bir Şey Söyleyip Başka Bir Şey Yapmakta Eşsiz Yetenekleri Var Nalbandyan: Azeri Yetkililerin, Bir Şey Söyleyip Başka Bir Şey Yapmakta Eşsiz Yetenekleri Var
Bugün gazetecilere konuşan Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, statükonun artık kabul edilemez olduğuna dair Azeri mevkidaşının iddialarına tepki verdi. Bir şey söyleyip de başka bir şey yapmanın Azerbaycan'da bir marka haline geldiğine dikkat çeken Nalbandyan, şu ifadelerine yer verdi:

"Kanaatimce Azeri yetkililerin, herhangi bir şeye yoğunlaşıp, söylenenin anlamı yitirilene kadar aynı şeyi durmadan tekrar etmek, ve sonuçta tam tersini yapmak konusunda özel bir yetenekleri var. Müzakere sürecinin ilerlenmesine ve statükonun değiştirilmesine yol açabilen anlaşmaların hayata geçirilmesini kim engelliyor? Bir şey söyleyip başka bir şey yapmak, Bakü'de bir marka haline gelmiştir".

Azerbaycan tarafından hep hatırlatılan BM Güvenlik Konseyi kararları konusunda ise Nalbandyan, Azerbaycan'ın, kabul edilen her yeni kararla bir öncekini hayata geçirmeyi hep reddettiği nedeniyle bu kararların sayısının 4'e ulaştığına dikkat çekti.

Dışişleri Bakanı, "BM Güvenlik Konseyi kararlarının sayısı 4'tür, çünkü bunlardan her biri kabul edildiğinde Azerbaycan, bir önceki kararı hayata geçirmekten vazgeçiyordu. Bunun dışında, orada sözkonusu müzakere süreci değil, savaş eylemlerinin durdurulması ve ateşkesin sağlanmasıydı" iafdelerini kullandı.

Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+