Londra`da 27 Katlı Bina Alev Alev Yandı: Ölü Ve Yaralılar Var - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Արփող

Gündem :

14 Haziran 2017  

Londra`da 27 Katlı Bina Alev Alev Yandı: Ölü Ve Yaralılar Var

Londra`da 27 Katlı Bina Alev Alev Yandı: Ölü Ve Yaralılar Var Londra`da 27 Katlı Bina Alev Alev Yandı: Ölü Ve Yaralılar Var
İngiltere'nin başkenti Londra'da 120 dairenin bulunduğu 27 katlı bir apartmanın ikinci katında çıkan ve bütün binayı saran alevlerin söndürülmesine çalışılıyor. Londra Ambulans Servisi, en az 30 yaralının hastanelerde tedavi altına alındığını duyurdu. İlerleyen saatlerde ise can kaybı yaşandığı bilgisi geldi ancak kaç kişinin yaşamını yitirdiği henüz bilinmiyor.

Londra'nın batısındaki Latimer Road semtinde bulunan 27 katlı binanın ikinci katında yerel saatle 01.15'te henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi ile 200'den fazla itfaiyeci ve 40 itfaiye aracı sevk edildi. İtfaiye ekipleri kısa sürede binanın tümünü saran alevleri kontrol altına almak için yoğun çaba harcıyor.

Apartmanda yaşayanların tahliye edildiği belirtiliyor. Binada hayatını kaybeden insanların olduğu belirtildi ancak kaç kişinin can verdiği henüz net değil. Binanın çökme tehlikesi bulunduğu öğrenildi.

Londra Emniyet Teşkilatı bina ve çevresinde tahliye işlemlerinin yapıldığını söylerken BBC'den Andy Moore binanın çökmesinden endişe duyulduğunu belirtti.

Televizyon sunucusu George Clarke, binadan 100 metre uzakta olmasına rağmen üzerinin külle kaplandığını aktarırken üst katta kalan bazı kişilerin el fenerleriyle yardım istediğini ve dışarı çıkamadıklarını söyledi.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+