Ermenistan İle Japonya, Enformasyon Teknolojileri Ve Afet Önleme Alanında İşbirliğini Derinleştirece - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Արփող

Gündem :

15 Haziran 2017  

Ermenistan İle Japonya, Enformasyon Teknolojileri Ve Afet Önleme Alanında İşbirliğini Derinleştirece

Ermenistan İle Japonya, Enformasyon Teknolojileri Ve Afet Önleme Alanında İşbirliğini Derinleştirece Ermenistan İle Japonya, Enformasyon Teknolojileri Ve Afet Önleme Alanında İşbirliğini Derinleştirecek
Ermenistan ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı, enformasyon teknolojileri ve afet önleme alanında işbirliğini genişletecek. Konu, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Başkanı Shinchi Kitaoka'nın görüşmesi sırasında ele alındı.

Kitaoka'nın Ermenistan ziyareti sayesinde Ermenistan ile Japonya arasında yeni ortak proje ve fikirlerin meydana geleceği ümidini dile getiren Sarkisyan, iki ülkenin 25 yıllık diplomasi ilişkiler geçmişi olduğuna dikkat çekti. Bu zaman içerisinde ikili ilişkilerin başarıyla geliştiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı, bu başarıda 2010 tarihinde Tokyo'da açılan Ermenistan Büyükelçiliği ile 2015'te Yerevan'da açılan Japonya Büyükelçiliği'nin de büyük önemini kaydetti.

Serj Sarkisyan, Ermensitan'ın bağımsızlığından beri ülkenin sürdürebilir kalkınmasına devlet programlarıyla hep destek sağlayan Japonya'ya teşekkürlerini sunarak, bu destekte Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı'nın da önemli rol oynadığına dikkat çekti.

Shinichi Kitaoka, binlerce yıllık tarihi olan Ermeni medeniyeti ve Ermeni kültürü hakkında çok sıcak ifadeler kullanarak, afet önleme, enformasyon teknolojileri başta olmak üzere birçok alanda Ermenistan'la işbirliğini genişletmeye hazır olduklarını belirtti.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+