Artsakh`ta Güneş Enerjisi Alanında Ciddi Gelişmeler Bekleniyor - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Արփող

Gündem :

15 Haziran 2017  

Artsakh`ta Güneş Enerjisi Alanında Ciddi Gelişmeler Bekleniyor

Artsakh`ta Güneş Enerjisi Alanında Ciddi Gelişmeler Bekleniyor Artsakh`ta Güneş Enerjisi Alanında Ciddi Gelişmeler Bekleniyor
Artsakh Ekonomi Bakanlığı, Başbakan talimatıyla güneş enerjisi alanındaki imkanları araştıracak. Artsakh Ekonomi Bakan Yardımcısı Tigran Gabrielyan, Başbakan tarafından konuyla ilgili çok net bir talimat alındığını ve araştırmanın yapılması için belli bir süre verildiğini açıkladı.

"Uzmanlarımız, altı aylık bir süre içerisinde güneş enerjisi alanındaki perspektifleri araştırmalı", diye konuşan Gabrielyan, Artsakh'ta bu anlamda büyük potansiyellerin mevcut olduğunu sözlerine ekledi.

Şuanda haritalama çalışmaların yapıldığını vurgulayan Bakan Yardımcısı, "Yapılacak araştrmalar, güneş enerji santrallerin özellile hangi bölgelerde yerleştirilmesi uygun olduğunu gösterecek.

Sektörün gelişimi için çok büyük imkanların mevcut olduğundan eminim. Sektörle ilgilenen yatırımcılar da var. Onlara somut hesaplamalar sunulmalı. Dolayısıyla, araştırmalar sonlandırılınca Artsakh hükümeti, yatırımcılarla somut çalışmalar yürütmeye başlayacak", diye konuştu.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+