Karabağ Sorunu Ermensitan Ve Azerbaycan Arasında Bir Toprak Kavgası Değil - Gündem
23 Ağustos 2017 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ծմակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

16 Haziran 2017  

Karabağ Sorunu Ermensitan Ve Azerbaycan Arasında Bir Toprak Kavgası Değil

Karabağ Sorunu Ermensitan Ve Azerbaycan Arasında Bir Toprak Kavgası Değil Karabağ Sorunu Ermensitan Ve Azerbaycan Arasında Bir Toprak Kavgası Değil
Karabağ sorunu Ermensitan ve Azerbaycan arasında bir toprak kavgası değil[Karabağ sorunu Ermensitan ve Azerbaycan arasında bir toprak kavgası değil]Ermenistan Parlamento Başkan Yardımcısı Eduard Sharmazanov Yunanistan’ın Yerevan Büyükelçisi Nafsika Nancy Eva Vraila ile görüştü.

Sharmazanov, Artsakh (Dağlık Karabağ) sorununun Ermenistan ve Azerbaycan arasında bir toprak kavgası olmadığına dikkat çekti.

Sharmazanov, Karabağ sorununun halkın tarihi vatanında kendi kaderini tayin etme isteği olduğunu dile getirerek “Artsakh halkının mücadelesi özgürülük mücadelesidir ve medeni dünya Artsakh’lıların özgürlük mücadelesini desteklemelidir” ifadelerini kullandı.

Ermeni Soykırımı ve Soykırımı inkar politikasına değinen Sharmazanov iki ülkenin soykırım ve soykırım inkarını kınaması için çabalarını birleştirmesini önemsedi. Ermenistan Parlamento Başkan Yardımcsına göre Yunanistan’ın demokrasinin beşiği olarak bu konuda yapacağı ve söyleyeceği var.

Anket Tüm Anketler

+