Ermeni Satranççı Stavanger Süper Turnuvasında Galibiyete Çok Yakındır - Spor
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Արփող

Spor :

16 Haziran 2017  

Ermeni Satranççı Stavanger Süper Turnuvasında Galibiyete Çok Yakındır

Ermeni Satranççı Stavanger Süper Turnuvasında Galibiyete Çok Yakındır Ermeni Satranççı Stavanger Süper Turnuvasında Galibiyete Çok Yakındır
Norveç’in Stavanger şehrinde düzenlenen “Norway Chess” satranç süper turnuvası sona eriyor.

Dünyanın en güçlü 10 satranççının katıldığı turnuvanın sonuna 2 tur kala Ermeni milli satranç takımı lideri Levon Aronyan, 3 zaferine imza atarak liderliğe çıkmıştı.

Sondan bir önceki 8. turda Ermeni satranç büyük ustası Aronyan ve eski Dünya Şampiyonu Viswanathan Anand ile karşı karşıya gelerek maçın galibini belirleyemedi. Beraberlikle biten maçtan sonra Aronyan turnuvanın liderliğini koruyor.

Son 9. turda Aronyan ABD’li satranç büyük ustası Wesley So ile oynayacak. 8 turdan sonra Aronyan 5.5 puan topladı, en yakın rakibi ABD’li Hikaru Nakamura 5 puanla arkadan geliyor. 3. sırada bulunan Hollandalı Anish Giri 4.5 puan topladı, Wesley So ve Rus satranççı Vladımır Kramnik 4’er paunla 4-5. sıraları paylaşıyor. Hindistan temsilcisi Viswanathan Anand, ABD’li Fabio Caruana ve Magnus Carlsen 3.5’er puanla 6-9. sıralarda yer alıyor. 10. sırada ise 3 puanla Rus satranççı Sergey Karjakin bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere 4. turda Dünya Şampiyonu Norveç Magnus Carlsen’i, 6. turda ise eski Dünya Şampiyonu Rusya temsilcisi Vladimir Kramnik’i mağlup ettikten sonra 7. turda Rus satranç büyük ustası Sergey Karjakin'i yenen Aronyan diğer maçları beraberlikle bitrirmişti.

Turnuvanın 6. turundan sonra Aronyan ile 1-2. sıraları paylaşan Amerikalı Hikaru Nakamura 7. turda maçı beraberlikle bitirerek liderliği Ermeni satranççıya kaptırmıştı.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+