Ermeni Satranççı Aronyan “Norway Chess” Süper Turnuvasının Galibi Oldu - Spor
26 Haziran 2017 -    Հակական տոմար - Տարի : 4509 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Spor :

19 Haziran 2017  

Ermeni Satranççı Aronyan “Norway Chess” Süper Turnuvasının Galibi Oldu

Ermeni Satranççı Aronyan “Norway Chess” Süper Turnuvasının Galibi Oldu Ermeni Satranççı Aronyan “Norway Chess” Süper Turnuvasının Galibi Oldu
Norveç’in Stavanger şehrinde düzenlenen “Norway Chess” satranç süper turnuvasınnın galibi Ermeni milli satranç takımı lideri Levon Aronyan oldu.

Ermenistan Satranç Federasyonu, bazı satranç yoruculara ve uzmanlara göre bu yılki “Norway Chess” tarihindeki en güçlü turnuvası olduğunu açıkldı.

Dünyanın en güçlü 10 satranççının katıldığı turnuvada Aronyan 3 zafere imza atarak diğer maçlarını beraberlikle bitirdi. Ermeni satranççı, 4. turda Dünya Şampiyonu Norveç Magnus Carlsen’i, 6. turda ise eski Dünya Şampiyonu Rusya temsilcisi Vladimir Kramnik’i mağlup ettikten sonra 7. turda Rus satranç büyük ustası Sergey Karjakin'i yenmişti.

Aronyan 9 puandan 6 puan toplayabildi. En yakin rakipleri Rus Vladimir Kramnik ve ABD'li Hikaru Nakamura 5er puanla 2-3. sıraları paylaştı.

Bu başarı sayesinde Aronyan FIDE sıralamasında 7. sıradan 4. sıraya yükseldi. 2017 yılında bu zafer Aronyan'ın ikinci büyük başarısı oldu. Daha önce Aronyan Almanya'da düzenlenen "Grenke Chess Classic" uluslararası satranç turnuvasını kazanmıştı.


Bu haber dış kaynaklı - - sitesinden alınmıştır. www.bolsohays.com'un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  • 2007
  • 2002

Anket Tüm Anketler

+