Ermenistan Dışişleri Bakanı Katar’ı Ziyaret Etti - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

19 Haziran 2017  

Ermenistan Dışişleri Bakanı Katar’ı Ziyaret Etti

Ermenistan Dışişleri Bakanı Katar’ı Ziyaret Etti Ermenistan Dışişleri Bakanı Katar’ı Ziyaret Etti
18 Haziran’da Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan kısa bir çalışma ziyareti için gittiği Katar başkenti Doha’da Katar mevkidaşı Şeyh Muhammed Abdurrahman Al Sani ile görüştü.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Nalbanydan’ın Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Thani’ye gönderdiği mesajı Katarlı mevkidaşına verdi.

Muhataplar, Ermenistan Cumhurbaşkanı’nın Doha’ya yaptığı ziyaret çerçevesinde Katar Emiri ile edinen anlaşmaların uyugulama sürecini görüştü.

Nalbandyan ve Şeyh Muhammed Abdurrahman Al Sani Orta Doğu’da ve özellikle Körfez ülekeleri ile Katar ile ilgili son gelişmeleri de ele aldılar. Bu bağlamdan Bakan Nalbandyan, Ermenistan’ın Arap ülkeleriyle geleneksel olarak sıcak ilişkileri olduğunu ve Arap dünyasında yaşanan geleşmelere hep dikkatle izlediğini vurguladı.

Nalbandayn meydana gelen bütün sorunları diylog kurmakla çözmek gerektiğini söyleyerek diyalogun birbirinin tutumları anlama ve ortak çözümü bulma fırsatı sağladığını vurguladı.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+