Aşotyan: Dağlık Karabağ Avrupa`nın Bir Parçası - Gündem
26 Eylül 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

21 Haziran 2017  

Aşotyan: Dağlık Karabağ Avrupa`nın Bir Parçası

Aşotyan: Dağlık Karabağ Avrupa`nın Bir Parçası Aşotyan: Dağlık Karabağ Avrupa`nın Bir Parçası
Ermenistan Milli Meclis Dış İlişkiler daimi komisyonu başkanı Armen Aşotyan 21 Haziran'da Belçika Senato üyesi Yoris Poşet'i kabul etti.

Ermenistan Parlamentosu Halkla İlişkiler ve Enformasyon dairesinden verilen bilgiye göre buluşmada Ermenistan'ın yeni parlamentosu ile Belçika parlamentosu arasında var olan gelenksel bağlarının daha da güçleneceğini ümit eden Aşotyan, Ermenistan-AB ilişkileri ve Brüksel zirvesinde yeni kapsamlı sözleşmenin imzalacağına değinip Ermenistan'ın Avrupa ortaklığında üstlendiği görevlerini ve sorumluluklarını yerine getirmeye devam edeceğini vurguladı.

Dağlık Karabağ ihtilafının çözüm süreci ile ilgili Belçika Senato üyesine bilgi veren Aşotyan, cephe hattında Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından ateşkes rejiminin ihlal etmesi görüşme sürecine zarar verdiğini ve bölgede güvenlik ortamını bozduğunu ifade etti.

Armen Aşotyan aynı zamanda Dağlık Karabağ'ın Avrupa'nın bir parçası olduğunu, Avrupalı değerleri benimseyen bir ülke olarak halkının da kendi kaderini tayin etmeyi hakkettiğini söyledi.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+