SarkisyanʹDan Birleşik Krallık Milli Günü Vesilesiyle Krallığın Yerevan Büyükelçiliğine Ziyaret - Gündem
26 Eylül 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

21 Haziran 2017  

SarkisyanʹDan Birleşik Krallık Milli Günü Vesilesiyle Krallığın Yerevan Büyükelçiliğine Ziyaret

SarkisyanʹDan Birleşik Krallık Milli Günü Vesilesiyle Krallığın Yerevan Büyükelçiliğine Ziyaret SarkisyanʹDan Birleşik Krallık Milli Günü Vesilesiyle Krallığın Yerevan Büyükelçiliğine Ziyaret
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Birleşik Krallık Milli Günü olarak kutlanan Büyük Britanya Kraliçesi II. Elizabeth'in doğum günü dolayısıyla Kraliçesi II. Elizabeth'e kutlama mesajı iletti. Milli günü vesilesiyle Birleşik Krallığın Ermenistan Büyükelçiliğini ziyeret eden Sarkisyan Büyükelçi Judith Farnuortc başta olmak üzere Büyükelçiliğin tüm personelini tebrik etti.

Son zamanlarda Birleşik Krallığı yönetimi ve halkının birçok maydan okumalarla karşı karşıya geldiklerini söyleyen Sarkisyan İngiltereʹde vuku bulan son trajik olaylardan dolayı Ermenistanʹın çok üzüldüğını söyledi. Cumhurbaşkanı bu bayram gününün Birleşik Krallığı halkı için yeni başlangıç olmasını siledi.

Cumhurbaşkanı Sarkisyan ile Büyükelçi Farnuortc Ermenistan-Britanya ikli ilişkilerinin pekiştirmesine ve ülkelerimiz arasında olan işbirliğinin derinleşmesine yönelik adımları ele aldılar. Elçi ülkesinin, Ermenistanʹda yapılan reformlarını desteklemeye devam edeceğini belirtti.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+