​Kızıl Haç Komitesi, Azerbaycan’da bulunan Ermeni vatandaşı ile görüşmek için diyalog başladı - Gündem
21 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

22 Haziran 2017  

​Kızıl Haç Komitesi, Azerbaycan’da bulunan Ermeni vatandaşı ile görüşmek için diyalog başladı

​Kızıl Haç Komitesi, Azerbaycan’da bulunan Ermeni vatandaşı ile görüşmek için diyalog başladı ​Kızıl Haç Komitesi, Azerbaycan’da bulunan Ermeni vatandaşı ile görüşmek için diyalog başladı
Uluslararası Kızıl Haç Komitesi, Azerbaycan’da bulunan Ermeni vatandaşı ziyaret etmek için Ermenistan ve Azerbaycan ile diyalog başlattı.

Ermenistan merkezli “Armenpress” haber ajansına konuşan Kızıl Haç Ermenistan ofisinin İletişim daire müdürü Zara Amatuni “Kızıl Haç Komitesi tutuklu kişiyle görüşmek için taraflar ile gizli ve ikili diyalog sürdürüyor. İhtilafların var olduğu dönemde tutuklanan kişilere ziyaretleri, uluslararası insani kanuna göre Kızıl Haç Komitesi’nin yetkisiyle gerçekleştiriliyor” ifadelerini kullandı.

Daha önce Ermenistan’ın Vanadzor Belediye Başkanı Mamikon Aslanyan Azerbaycan ile sınırı ihlal eden Karapetyan hakkında detaylar vererek Karapetyan’ın sağlık sorunları olduğunu, akrabaları olmadığını bildrimişti.

Aslanyan, Karapetyan’ın Vanadzor yetimhanesinde büyüdüğünü, sonra kimlik belgeleri çıkarmak için bakımevinde kayıtlı olduğunu açıkladı.

Hatırlanacağı üzere 21 Haziran’da Azerbaycan Savunma Bakanlığı Basın Dairesi, 20 Haziran akşamı Karabağ Savunma Ordusuşnun keşif –sabotaj timinin sızma girişiminde bulunmaya çalıştığını açıklamıştı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 1 Ermeni askerin canlı olarak ele geçirildiği söylendi.

Daha sonra Azerbaycan Savunma Bakanlığı "canlı olarak ele geçirilen Ermeni asker”in videosunu yayınladı.

Ermenistan Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan videoda görüntülenen kişinin sivil olduğunu dile getirerek şöyle devam etti: “Bu adam sivildir. Bizim ordumuzda bunun gibi bir asker yok. Görüntüsü bile bunu ispat ediyor. Azerbaycan’ın sıradan vatandaşları sabotajcı olarak gösterme yöntemlerini çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+