Bakü’nün kurduğu sözde “Barış Platformu” Ermenileri aldattı - Gündem
21 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

24 Haziran 2017  

Bakü’nün kurduğu sözde “Barış Platformu” Ermenileri aldattı

Bakü’nün kurduğu sözde “Barış Platformu” Ermenileri aldattı Bakü’nün kurduğu sözde “Barış Platformu” Ermenileri aldattı
Bakü’nün , bazı Ermenileri aldatarak 2016 yılında kurduğu sözde “Barış Platforumu”na dahil etmişti. Ermenistan merkezli “Shant” TV kanalının hazırladığı repörtajda konuşan Ermeniler bilmeden Azerbaycan’ın propaganda tüzağına düştüklerini anlattı.

Propaganda savaşında yeni başarılar elde etmek ve uluslararası toplum gözünde barışsever görünmek niyetiyle Azerbaycan’ın 2016’da kurduğu “Barış Platforumu”nun yalanlarına kurban olan Ermeniler, platform üyelerinden sosyal medya üzerinden platforma üyelik karşılığında çeşitli teklifler aldıklarını anlattı.

Fıransızca öğretmeni Narine Dermenjyan’a Almanya’da iş sağlamaya söz verildi. Bir süre sonra ise Dermenjyan, kendi adına çarpıtılmış açıklamalar yayınlandığını fark etti.

Dermenjyan “Syuzan Jaghinyan’ın Facebook sayfasında benim ismim ile soyadımı geçen bir paylaşımda benim Karabağ’ı Azerbaycan’a verilmesinden yana olduğumu söyleniyordu. Ama bunun gerçekle hiç bir alakası yok” dedi.

Davit Aleksanyan, Bakü’den platforma katılma teklif aldığını, ancak tam zamanda her şeyi fark ettiğini dile getirdi.

Kanadalı Ermeni aydınlarından Janet Hakopyan da Bakü’nün tuzağına düşmüştü. Hakopyan'la röportaj yaptıktan sonra sözlerini değiştirilip ve çarpıtılıp Azerbaycan basınında yayınladılar.

Ermeni TV kanalına kendisine yapılan haksızlığı anlatan Hakopyan, vatanının bir avuç toprağını bile hiç bir şeyle değiştirmeyeceğini söyledi.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+