​İsrail`den Ermenistan`a üst düzey ziyaretler bekleniyor - Gündem
26 Eylül 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

27 Haziran 2017  

​İsrail`den Ermenistan`a üst düzey ziyaretler bekleniyor

​İsrail`den Ermenistan`a üst düzey ziyaretler bekleniyor ​İsrail`den Ermenistan`a üst düzey ziyaretler bekleniyor
İsrail Knesset'i eski üyesi, "Ermenistan-İsrail" Toplumsal Forumu Eşbaşkanı Aleksandr Zinker, İsrail Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi'nin 25 Temmuz'da Ermenistan'ı ziyaret edeceğini açıkladı.

Bugün Yerevan'da konuşan Zinker, "Ermenistan ile İsrail arasında benzer ziyaretlerin çok nadir olduğu nedeniyle bu ziyaretin çok büyük önemi var", yorumunu yaptı.

Eski milletvekili, 10-13 Eylül tarihlerinde Knesset Sözcü Yardımcısı Tali Ploskov'un başkanlığındaki heyetin de Ermenistan'a geleceğini bildirdi.

Bu ziyaretlerin esas hedefinin, ikili bağlantıların güçlendirilmesi olduğunu vurgulayan Zinker, "Bugün somut projeler üzerinde çalışıyoruz. Bu projeler ileride görüşülerek hayata geçirilecek" ifadelerine yer verdi.

"Ermenistan-İsrail" Toplumsal Forumun faaliyetlerine de değinen eşbaşkanı, iş yatırımları, teknoloji, kültür, sağlık ve bilim alanlarında çeşitli ortak projer yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Hatırlanacağı üzere, bakanlar seviyesinde İsrail'den Ermenistan'a yapılan en son ziyaret, Nisan 2012'de İsrail Tarım ve Köyişleri Bakanı Orit Noked tarafından gerçekleştirilmişti.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+