​Ermenistan Hava Kuvvetleri`nin 25. kuruluş yıldönümü kutlandı - Gündem
22 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

27 Haziran 2017  

​Ermenistan Hava Kuvvetleri`nin 25. kuruluş yıldönümü kutlandı

​Ermenistan Hava Kuvvetleri`nin 25. kuruluş yıldönümü kutlandı ​Ermenistan Hava Kuvvetleri`nin 25. kuruluş yıldönümü kutlandı
Ermenistan Hava Kuvvetleri, Hava Savunma Kuvvetleri ile Elektronik Savaş Birimlerinin 25. kuruluş yıldönümü vesilesiyle Yerevan'ın "Erebuni" havalimanı'nda 26 Haziran'da gösterişli bir etkinlik düzenlendi. Ermenistan Silahlıı Kuvvetlerinin uçak ve helikopterlerinin katılıyla düzenlenen etkinlik sırasında Ermeni pilot ve paraşütçüler, havada Emrenistan'ın üç renkli bayrağını çizdi.

Ermenistan Svunma Bakanı Vigen Sarkisyan, bu yıldönüm vesilesiyle Silahlı Kuvvetlerine tebriklerini sunarak, hava kuvvetlerinin, öz ordusu ve askeri gelenekleri olan tüm halklar için gurur ve ilham kaynağı olduğunu, ayrıca kendi ülkesinin güvenliğinin, rekabet edebirliğinin ve gücünün bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

Sarkisyan, savaş günlerinde kurulan Ermeni Hava Kuvvetlerinin, Ermenistan'ın bayram takviminde özel bir yere sahip olduğunu ifade ederek, bu özel bayramın, geçmişteki zaferleri değerlendirerek gelecekte ulaşılması gereken yeni hedefler belirlemek için iyi bir fırsat olduğunu vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+