​Uluslararası Altın Kayısı film festivaline 47 film katılacak - Gündem
22 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

28 Haziran 2017  

​Uluslararası Altın Kayısı film festivaline 47 film katılacak

​Uluslararası Altın Kayısı film festivaline 47 film katılacak ​Uluslararası Altın Kayısı film festivaline 47 film katılacak
27 Haziran’da 14. Uluslararası “Altın Kayısı” film festivalinin programları alçıklandı.

Yerevan’da 14’incisi düzenlenecek “Altın Kayısı” film festivalinin uluslararası uzun metrajlı film, uluslararası belgesel film ve Ermeni panoraması 3 yarışma programına katılmak için 1100 filmden sadece 47’si seçildi.

Festival program müdürü Mikayel Stamboltsyan ve koordinatörleri Ara Khanjyan ile Raffi Movsisyan gazetecilerle görüşüp festival ile ilgili detaylar aktardı.

Stamboltsyan ulsulararası uzun metrajlı film programına Hindistan’dan Kanada’ya kadar farklı ülkelerden 12 film katılıyor. Stamboltsyan, festivalin Gürcistan, Türkiye, İran, Rusya Ukrayna yapımı filmleri dikkat odağında tutmaya devam ettiğini bildirdi.

Uluslararası belgesel film program koordinatörü Ara Khanjyan 14. Altın Kayısı festivaline çok sayıda belgesel film geldiğini bildirdi. Ama gelen taleplerden çoğu festival filmi olmadığını ve sadece 16 filmin program için seçildiğini vurgulayan Khanjyan Gürcistan’dan, Polonya’dan iyi filmler geldiğini bildirdi.

Ermeni panoraması programında 19 filmin yer aldığını bildiren program koordinatörü Raffi Movsisyan, Ermeni seyricinin programdaki filmlerin yüzde 80’i hakkında duyduğunu belirtti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+