​Sanatçı Ferhat Tunç “Naro Can” Ermeni halk ezgisine klip çekti - Gündem
22 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

28 Haziran 2017  

​Sanatçı Ferhat Tunç “Naro Can” Ermeni halk ezgisine klip çekti

​Sanatçı Ferhat Tunç “Naro Can” Ermeni halk ezgisine klip çekti ​Sanatçı Ferhat Tunç “Naro Can” Ermeni halk ezgisine klip çekti
Sanatçı Ferhat Tunç “Naro Can” adlı Ermeni Halk ezgisine çektiği klibi kendi resmi YouTube sayfasında paylaştı. Zelal Sever’in yönetmenliğinde çekilen Kliple ilgili, Royem Müzik tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi.

“Sanatçı Ferhat Tunç, Kobani adlı albümünde yer alan “Naro Can” adlı Ermeni Halk Ezgisi’ne çektiği kliple sevenlerini karşılıyor bu kez de.

İstanbul’un tarihe açılan koridorlarından olan Balat ilçesinin Fener semtinde çekilen klip, çok çeşitli tınıların içi içe geçtiği zengin müzikal altyapısıyla, insanı envai duygulanımın akarına çeken samimi yorumuyla, etkileyici kurgusuyla, derin, büyüleyici ve incelikli imgesel kareleriyle adeta kısa metrajlı mistik bir sinema şölenine dönüşmüş.

Klip Zelal Gökçe’nin sesindeki güllerle ve kapı imgesiyle başlayarak sonsuzluğun avlusuna açılmanın çağrışımıyla uzatıyor cevherini.


Sözleri ve toprağa tutunan ses dizilimiyle tanrıya uzatılmış kederden bir melodramı andıran Naro Can ezgisinin klibinde, insanın matah künyesi siliniyor, taşlar dilleniyor, alnından topuklarına kadar küllere batıyor insan. Bir yurtsuzluk kaplıyor insanın içini.

Ferhat Tunç sesiyle, yorumuyla, hissettiği ve hissettirdikleriyle Naro Can ezgisinde dünya benim evim diyor ve klip bu sözün kubbesinde tarihin kendisine dönüşüyor. Bir kez daha taşlar dilleniyor hüznün anayurdunda…”Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+