​Ermenistan ve ABD, Sarkisyan ile Trump`ın görüşme ihtimalini ele alıyor - Gündem
18 Ağustos 2017 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

29 Haziran 2017  

​Ermenistan ve ABD, Sarkisyan ile Trump`ın görüşme ihtimalini ele alıyor

​Ermenistan ve ABD, Sarkisyan ile Trump`ın görüşme ihtimalini ele alıyor ​Ermenistan ve ABD, Sarkisyan ile Trump`ın görüşme ihtimalini ele alıyor
Ermenistan’ın Washington Büyükelçisi Grigor Hovhannisyan Ermeni ve Amerikalı diplomatların iki ülkenin Cumhurbaşkanları Serj Sarkisyan'ın ve Donald Trump'ın görüşmesini tartıştığını açıkladı. Hovhannisyan iki Cumhurbaşkanı'nın görüşme tarihinin Dışişleri Bakanları'nın buluşmasının ardından belli olacağını duyurdu.

Ermenistan’da bazı süreçlerin yaşandığına dikkat çeken Büyükelçi “Ermenistan, başkanlık sisteminden Parlamenter sistemine geçiyor. ABD’deki mevkidaşlarımızı ülke yöneticilerine en yüksek düzeyde bunu bilgilendirmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Öncelikle Ermenistan ve ABD Dışişleri Bakanlarının görüşmesini hazırlamak gerektiğini dile getiren Hovhannisyan şunları kaydetti: “Gündemi hazırlayacağız. Herhalde ondan sonra da Cumhurbaşkanları düzeyinde görüşme hazırlanacak. Elbette ben bunu çok isterim, ancak her şey Dışişleri Bakanları’nın anlaşmalarına bağlı.”

Anket Tüm Anketler

+