​Nalbandyan Japonyaʹya Karabağ konusunda denkeli tutumu için teşekkür etti - Gündem
21 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

29 Haziran 2017  

​Nalbandyan Japonyaʹya Karabağ konusunda denkeli tutumu için teşekkür etti

​Nalbandyan Japonyaʹya Karabağ konusunda denkeli tutumu için teşekkür etti ​Nalbandyan Japonyaʹya Karabağ konusunda denkeli tutumu için teşekkür etti
Japon Dışişleri Bakan yardımcısı Motome Takisawa ile görüşen Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan, 25 yıl önce kurulan Ermeni-Japon diplomatik ilişkilerinin düzenli bir şekilde geliştiğini ve yeni sektörler dahil ederek yeni içerik aldığını kaydetti.

Bakan Nalbandyan Yerevan ve Tokyoʹda Büyükelçiliklerinin kurulması ile ikili ilişkilerinin yeni ivme kazandığını da sözlerine ekledi.

Motome Takisawa ise Japonya makamlarının demokrasi, insan hakları savunması ve hukukun üstünlüğünü paylaşan Ermenistan ile ilişkilerine büyük önem verdiklerini ve bunların genişletmesi niyette olduğunu söyledi.

Nalbandyan Artsakh (Dağlık Karabağ) sorununun barışçıl yollarla çözmesi adına Ermenistan ile Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatıʹnın (AGİT) sarf ettiği çabaları anlattı. Ayrıca Nalbandyan bu konuda Japonyaʹnın sergilediği dengeli tutumu için memnuniyetini belirtti.

İkili işbirliğinin derinleşmesine ilişkin konular ele al muhataplar ticari ekonomik sektörün gelitirmesi ile vize rejiminin kolaylaştırılmasını da değerlendirdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+