​Kanada gazetesin`den, Ermeni müzisyen hakkında Hamasyan Adlı Dünya başlıklı yaz - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Բաւական

Gündem :

03 Temmuz 2017  

​Kanada gazetesin`den, Ermeni müzisyen hakkında Hamasyan Adlı Dünya başlıklı yaz

​Kanada gazetesin`den, Ermeni müzisyen hakkında Hamasyan Adlı Dünya başlıklı yaz ​Kanada gazetesin`den, Ermeni müzisyen hakkında Hamasyan Adlı Dünya başlıklı yaz
Kanada'da yayınlanan "Le Devoir" gazetesi, günler sonra 30. doğum yıldönümünü kutlayacak olan dünyaca ünlü Ermeni piyanist Tigran Hamasyan hakkında bir makale yayınladı.

"Hamasyan adlı dünya" başlığıyla çıkan makalede, "Tigran Hamasyan, kendi başına bir dünya. Yarattığı müzik içinde o kadar manzara ve rölyef, eserlerinde o kadar mevsim ve contrast var ki. Cumartesi günü "Symphony House"da son akorunu çaldığında patlayan alkışlar çok içten, uzun ve duygusal ve aynı zamanda hakkedilmişti" ifadelerine yer verdi.

Yazar, Hamasyan'ın yarattığı müziğin, Ermeni halk müziği, modern jazz ve farklı etnik akımlarından beslendiğini dile getiriyor. Ünlü piyanistin, piyanoya birkaç elektronik klavye eklediğine dikkat çeken makalede, Kanada konseri hakkında şöyle denildi: "An Ancient Observer" adlı albümünden eserler seslendirilirken dinleyicilere, sadece gözlerini kapatarak uzakları görmek düşerdi. Bir buçuk saat kelimenin tam anlamıyla onun müziğinin içine dalıyorsun."Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+