​Kanada gazetesin`den, Ermeni müzisyen hakkında Hamasyan Adlı Dünya başlıklı yaz - Gündem
23 Temmuz 2017 -    Հակական տոմար - Տարի : 4509 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

03 Temmuz 2017  

​Kanada gazetesin`den, Ermeni müzisyen hakkında Hamasyan Adlı Dünya başlıklı yaz

​Kanada gazetesin`den, Ermeni müzisyen hakkında Hamasyan Adlı Dünya başlıklı yaz ​Kanada gazetesin`den, Ermeni müzisyen hakkında Hamasyan Adlı Dünya başlıklı yaz
Kanada'da yayınlanan "Le Devoir" gazetesi, günler sonra 30. doğum yıldönümünü kutlayacak olan dünyaca ünlü Ermeni piyanist Tigran Hamasyan hakkında bir makale yayınladı.

"Hamasyan adlı dünya" başlığıyla çıkan makalede, "Tigran Hamasyan, kendi başına bir dünya. Yarattığı müzik içinde o kadar manzara ve rölyef, eserlerinde o kadar mevsim ve contrast var ki. Cumartesi günü "Symphony House"da son akorunu çaldığında patlayan alkışlar çok içten, uzun ve duygusal ve aynı zamanda hakkedilmişti" ifadelerine yer verdi.

Yazar, Hamasyan'ın yarattığı müziğin, Ermeni halk müziği, modern jazz ve farklı etnik akımlarından beslendiğini dile getiriyor. Ünlü piyanistin, piyanoya birkaç elektronik klavye eklediğine dikkat çeken makalede, Kanada konseri hakkında şöyle denildi: "An Ancient Observer" adlı albümünden eserler seslendirilirken dinleyicilere, sadece gözlerini kapatarak uzakları görmek düşerdi. Bir buçuk saat kelimenin tam anlamıyla onun müziğinin içine dalıyorsun."


Bu haber dış kaynaklı - - sitesinden alınmıştır. www.bolsohays.com'un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  • 2007
  • 2002

Anket Tüm Anketler

+