​Rusya, Ermeni soyisimli vatandaşlara karşı ayrımcılığa son verilmesini Bakü`den istedi - Gündem
21 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

06 Temmuz 2017  

​Rusya, Ermeni soyisimli vatandaşlara karşı ayrımcılığa son verilmesini Bakü`den istedi

​Rusya, Ermeni soyisimli vatandaşlara karşı ayrımcılığa son verilmesini Bakü`den istedi ​Rusya, Ermeni soyisimli vatandaşlara karşı ayrımcılığa son verilmesini Bakü`den istedi
Rusya, Azerbaycan'a giriş yapmak isteyen Ermeni kökenli Rusya vatandaşlarına karşı uygulanan etnik ayrımcılığa son verilmesini Bakü'den talep etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Azerbaycan'a giriş yapan Rusya vatandaşların gerçekten de etnik ayrımcılığa tabi tutulduğunu kaydetmeye mecburuz.

İki ülkenin dostluk ilişkilerine uymayan bu ayrımcılığa son verilmesini talep etmeye devam ediyoruz." denildi.

Rusya Dışişlerinden yapılan açıklamaya göre, 2017 başlından beri Rusya'nın 25 vatandaşının Azerbaycan'a girişi engellendi.Giriş engeli için vatandaşların Ermeni soyadları gerekçe gösterildi. Bazı durumlarda ise Rus isim, soyisim ve baba ismi olan kişilerin bile, kökenlerinde Ermenilik bulmak hedefiyle sorgulandığı belirtildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, bu çalışma tarzına son verilmesini Azerbaycan'dan defalarca talep ettiğini ve hatta resmi talepte bulunulduğunu kaydederek, hiçbir zaman Bakü'den net ve yeterli bir cevap alınmadığını da vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+