​ABD ile Rusya Devlet Başkanları G20 zirvesi kapsamında görüşecek - Gündem
21 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

07 Temmuz 2017  

​ABD ile Rusya Devlet Başkanları G20 zirvesi kapsamında görüşecek

​ABD ile Rusya Devlet Başkanları G20 zirvesi kapsamında görüşecek ​ABD ile Rusya Devlet Başkanları G20 zirvesi kapsamında görüşecek
7-8 Temmuz'da Almanya'nın Hamburg şehrinde gerçekleştirilecek olan G20 zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump'ın bir araya gelmesi bekleniyor.

Rusya Devlet Başkanı'nın Danışmanı Yuriy Uşakov, ikili ilişkilerin soğuk savaştan sonra en düşük noktasında bulunduğunun taraflarca kabul edildiği sebebiyle bu ilk görüşmenin özel bir önem taşıdığını ifade etti.

Uşakov, "Görüşme gerçekten önemli, bu olayı herkes bekliyor. İki lider 4 kez telefon konuşması yaptılar, fakat bu tabi ki yeterli değil. Şu anda ilişkiler için konuşmak önemli. Ayrıca, uluslararası istikrar ve güvenlik için de bu görüşme büyük önem taşıyor" yorumunu yaptı.

ABD ve Rusya Devlet Başkanlarının, Suriye ve Ukrayna başta olmak üzere birçok uluslararası konuları ele alacakları belirtildi. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ise görüşmede, nükleer öncüleri olarak büyük sorumluluk taşıyan Rusya ve ABD 'nin, stratejik istikrarın sağlanması ve silahların kontrolü konularına değineceğini bildirdi.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+