​ABD, Karabağ`da gerginliğin yeniden tırmandığından en derin endişelerini ifade etti - Gündem
14 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Վանատուր / Ժամ : Արփող

Gündem :

08 Temmuz 2017  

​ABD, Karabağ`da gerginliğin yeniden tırmandığından en derin endişelerini ifade etti

​ABD, Karabağ`da gerginliğin yeniden tırmandığından en derin endişelerini ifade etti ​ABD, Karabağ`da gerginliğin yeniden tırmandığından en derin endişelerini ifade etti
ABD Dışişleri Bakanlığı, Karabağ-Azerbaycan temas hattında 4 Temmuz'da meydana gelen ateşkes ihlalleri vesilesiyle en derin endişelerini dile getirdi.

Gazetecilere konuşan Dışişleri Sözcüsü Heater Nauert, konuyla ilgili şu açıklamasını yaptı: "ABD, 4 Temmuz'da Dağlık Karabağ'da yaşanan ve iki yaşındaki çocuk dahil sivil kayıplara da yol açan yeni ateşkes ihlallerinden derin endişe duymaktadır.

AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarıyla birlikte tarafları savaş operasyonlarına son vermeye ve müzakere masasına dönmeye davet ediyoruz. Bu bölgede bizim politikamız çok net: bu ihtilaf için tek çözüm yolu, uluslararası hukuka dayalı olarak ve kendi kaderini tayin hakkı, güç kullanmama ve toprak bütünlüğü ilkelerine uygun müzakerelerdir."

Hatırlanacağı üzere 4 Temmuz tarihinde Azerbaycan tarafından şiddetlenen ateşkes ihlallerine cevap olarak Ermenistan tarafı da hasmın silahlı kuvvetlerini vurdu.

Azerbaycan ateş noktalarının sivil yerleşkelerinin hemen arkasında bulunduğu nedeniyle Azerbaycan'ın provokatif eylemlerine verilen cevap neticesinde iki sivil hayatını kaybetti, biri yaralandı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+