​Navasardyan: Azerbaycan halkı canlı kalkan olarak kullanılıyor - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Բաւական

Gündem :

08 Temmuz 2017  

​Navasardyan: Azerbaycan halkı canlı kalkan olarak kullanılıyor

​Navasardyan: Azerbaycan halkı canlı kalkan olarak kullanılıyor ​Navasardyan: Azerbaycan halkı canlı kalkan olarak kullanılıyor
Bugün düzenlenen basın toplantısında eski Büyükelçi Arman Navasardyan 2 yaşındaki çocuğun Azerbaycanʹın başlattığı çatışmalar yüzünden öldüğünü söyledi. Navasardyan, Azerbaycanʹın, 2 Dünya Savaşı sırasında Almanlarʹın sovyet halkını kullandığı gibi kendi halkını canlı kalkan olarak kullandığını belirtti.

Eski Büyükelçi “Azerbaycanlıların başlattığı isteriye cevap verilmeli. Biz Karabağʹda geçen Nisanʹdaki 4 günlük çatışmalar sırasında Azerbaycanlılar tarafından 12 yaşındaki çocuğun öldürülmesi, 2004 yılında Budapeşte'de uykuda olan Ermeni subay Gurgen Margaryanʹın Azerbaycanlı subay Ramil Seferov tarafından öldürülmesi başta olmak üzere çok sayıda benzer örnekleri hatırlatmalıyızʹʹ diye konuştu.

Bugünkü durumuna bakıldığında Azerbaycanʹın savaşa hazırlanmadığını söyleyen Navasardyan ʹʹTabi silahların bir gün patlaması ihtimal dışı değil. Azerbaycan şu anda müzakerelere girmiyor, Nalbandyan –Mamedyarov görüşmesinden ise beklentilerimiz olmamalıʹʹ diye konuştu.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+