Ombudsman: Azerbaycan, Ermenilere karşı beslenen nefreti derinleştirme fırsatını kaçırmıyor - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

26 Temmuz 2017  

Ombudsman: Azerbaycan, Ermenilere karşı beslenen nefreti derinleştirme fırsatını kaçırmıyor

Ombudsman: Azerbaycan, Ermenilere karşı beslenen nefreti derinleştirme fırsatını kaçırmıyor Ombudsman: Azerbaycan, Ermenilere karşı beslenen nefreti derinleştirme fırsatını kaçırmıyor
25 Temmuz'da gazetecilere konuşan Ermenistan Ombudsmanı Arman Tatoyan, Azerbaycan'da Ermenilere karşı beslenen nefretin çok derin kökleri olduğunu ve Azerbaycan'ın, bu nefreti daha da derinleştirmek için hiç fırsat kaçırmadığını dile getirdi.

"Bir Ermeninin canını almak, Azerbaycan'da büyük bir şeref olarak değerlendiriliyor. Nisan'da yaşanan vandalizm ve onu takip eden eylemler, Ermenilere karşı olan o nefretten kaynaklanıyordu. Nisan Savaşının ilk gününden beri kapsamlı bir belgeselleştirme çalışması yürütüldü ve hazırlanan raporlarda Ermeni düşmanlığına da vurgu yapıldı", şeklinde konuşan Tatoyan, uluslararası kurumlardan gelen açıklamaların adressiz olduğu vesilesiyle de endişelerini dile getirdi.

Artsakh Cumhuriyeti Ombudsmanı Ruben Melikyan ise, şimdiye kadar hazırlanan raporlarda Ermeni düşmanlığı, sivil yerleşim yerlerinin ateş altına alınması, Azerbaycan tarafının eline düşen Ermenilere karşı insanlık dışı davranış başta olmak üzere farklı konulara vurgu yapıldığını ifade etti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+