​Turistler Akhtala mangal festivaline katılmak için Ermenistan’a geliyor - Gündem
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

26 Temmuz 2017  

​Turistler Akhtala mangal festivaline katılmak için Ermenistan’a geliyor

​Turistler Akhtala mangal festivaline katılmak için Ermenistan’a geliyor ​Turistler Akhtala mangal festivaline katılmak için Ermenistan’a geliyor
20 Ağustos’ta Ermenistan’nin Akhtala şerhinde 9. Mangal Festivali düzenlenecek. Yapılan basın toplantısında Ermenistan Hükümeti büneysinde yer alan Türizm Komitesi Başkan Yardımcısı Mekhak Apresyan mangal festivalin Ermenistan’da yapılan etkinliklerinden en başarılı olduğunu söyledi.

Festivalin sadece Ermenilerin hayatında değil dünya turizm sektöründe önemli bir etkinlik olduğunu dile getiren Apresyan’ın bildirdiğine göre turistler festivale katılmak için dünyanın dört yanından Ermenistan’a akın ediyor. Apresyan seyahat şirketlerinin mangal festivalini seyahat paketine dahil ettiğini önemsedi.

“Ermeni Mutfak Geleneklerinin geliştirilmesi ve korunması” sivil toplum kuruluşu Başkanı, ünlü aşçı Sedrak Mamulyan eskide Akhtala kilisesinin çevresinde düzenlenen festivalin bu yıl Akhtala kentinin stadında yapılacağını açıkladı.

30’den fazla stand açılacacağını bildiren Mamulyan “Bu alan daha geniş olduğu için katılımcıların ve ziyaretçilerin sayısının her geçen yıl arttığı acısından festival için daha uygundur” dedi.

Uluslararası Mangal festivali Derneği eşbaşkanı Artem Yengoyan festival çerçevesinde Ermenistan’da ilk kez uluslararası kanunlara uyan mangal yarışması düzenlemeyi düşündüklerini bildirdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+